Natívna reklama je vhodná na odprezentovanie najrôznejších produktov. Výnimkou nie sú ani citlivejšie témy. CarnoMed si na predstavenie svojho výživového doplnku Sulforafan Extra vybral dva články. Tie oslovovali ľudí riešiacich problémy súvisiace s prevenciou onkologických ochorení.

Klient chcel zvýšiť povedomie

Hlavným cieľom klienta bolo odlíšiť značku od iných predajcov, ktorí na trhu ponúkajú podobné produkty. Zvyšovali sme tak povedomie o účinnej látke, ktorá sa vyskytuje v klíčkoch mladej brokolice, a vo forme doplnku výživy môžeme jej vplyv na telo maximalizovať. Podľa štúdií má totiž potenciál pomáhať aj pri rakovine.

„Dôvod komunikácie prostredníctvom natívneho obsahu je pre nás rovnaký ako v prípade všetkých. Chceme informovať cieľové skupiny o našom nutraceutiku a téme onkoprevencie, kde má náš prípravok kompetencie,“ povedal konateľ spoločnosti CarnoMed Štefan Pogány.

Dva rôzne prístupy k téme

Pri prvom natívnom článku si klient zvolil formát, v ktorom sme na základe štatistík predstavili rozšírenie zákernej choroby v Európe a na Slovensku. V rámci prevencie a boja s chronickým zápalom sme podrobnejšie priblížili účinky sulforafanu a jeho pôvod.

V druhom prípade článok smeroval na účinky, pôvod a fungovanie sulforafanu. Pri podobne náročnej téme je dôležité zvoliť zrozumiteľný jazyk pre čitateľov, no zároveň stále zachovávať odbornosť. Vďaka tomu získa aj laik prehľad a bude vedieť, ako produkt funguje a v čom sú jeho silné stránky.

Vhodné umiestnenie do sekcie zdravia

Na umiestnenie článkov sme zvolili magazín Plnielanu.sk, ktorý má aj vlastnú sekciu zameranú na zdravie. Medzi čitateľmi sa zdravotné témy tešia vysokému záujmu. Natívna kampaň s produktom Sulforafan Extra do redakčného obsahu prirodzene zapadla a spokojný s ňou bol aj samotný klient. „Kvalita bola dobrá, vyskladaná na základe našich podkladov, vstupov a briefu,“ potvrdil Štefan Pogány.

Vynikajúca čítanosť a počet preklikov

Základná garancia čítanosti článkov je 10-tisíc zobrazení. Oba články ju výrazne prekročili – spolu mali viac ako 68-tisíc zobrazení a vyše 7-tisíc kliknutí na web klienta. To je dôkaz, že aj odborná téma má vysoký potenciál zaujať široké publikum.

„Ciele sa podarilo splniť. Články boli súčasťou širšej komunikácie, keďže v tom istom čase sme spúšťali aj offline komunikáciu, propagáciu prostredníctvom Facebooku, Googlu a youtubovú kampaň,“ dodal na záver Štefan Pogány.

Ak chcete vyskúšať natívnu reklamu aj vy, ozvite sa na rudolf.loipersberger@meleven.sk a radi vám s kolegami navrhneme kampaň na mieru.