O klientovi

Spoločnosť ZSE patrí k najväčším dodávateľom elektriny a plynu na Slovensku. Dlhodobo patrí k inovátorom v oblasti nových produktov a služieb v rámci energetického sektora a považuje sa za trendsettera v oblasti zlepšovania zákazníckej starostlivosti. Inováciou od ZSE je aj riešenie pre inteligentnú domácnosť, ktoré bolo na trh uvedené pod novou produktovou značkou ZEON. Ide o vzájomne prepojené zariadenia a senzory ovládané cez smartfón prostredníctvom bezplatnej aplikácie dostupnej pre operačné systémy iOS a Android. Na objasnenie podrobností ich využitia sa rozhodli použiť aj natívne reklamné články.

Aké boli ciele?

  • Definovať a určovať trh smarthome (riešenia pre inteligentnú domácnosť).
  • Etablovať značku ZEON ako jednoznačného lídra na vznikajúcom trhu inteligentných riešení pre domácnosť na Slovensku.
  • Komunikovať, že ZEON je značkou inovácií od ZSE.

ZSE si vybrala dve témy

Tím Nativka.sk pre ZSE pripravil niekoľko návrhov tém článkov. Klient si vybral tieto dve:

 

Súčasťou druhého článku bolo video, v rámci ktorého bola predstavená smart zásuvka ZEON. Články boli v dohodnutých časoch umiestnené na horných pozíciách spravodajského portálu Topky.sk a získali priestor aj na FB stránke Topky.sk s viac než 380-tisíc fanúšikmi.

Druhý článok atakoval 25-tisíc zobrazení

Prvý článok s názvom Ako sa zmenia naše domácnosti o 20 rokov: Neuveriteľné, čo všetko sa bude robiť samo! dosiahol čítanosť 10 627 zobrazení pri priemernom čase strávenom pri článku 2:49. Unikátnych zobrazení bolo viac než 91 %.

Ešte lepšie sa darilo druhému článku s názvom Viete, ktoré spotrebiče najviac zaťažujú vašu peňaženku? My áno!, ktorý bol zobrazený 24 473-krát pri skvelom priemernom čase strávenom pri článku na úrovni takmer 4 minút. Viac než 94 % zobrazení bolo od unikátnych používateľov.

Videocontent zvýšil kvalitu

A ako spoluprácu hodnotí samotný klient? „Spokojní sme boli hlavne s druhým článkom, kde sa nám spoločne podarilo integrovať aj krátke video z dielne Topiek. Sme presvedčení, že integrácia krátkeho zaujímavého videocontentu dramaticky zvyšuje kvalitu zásahu, čas, ktorý čitateľ vo svojej mysli danému obsahu venuje, a nakoniec aj hĺbku zapamätania si produktu. Ale textovo boli obidva články z nášho pohľadu v poriadku, benchmarkovo je to určite medzi top tvorbou natívnych článkov v rámci slovenského online prostredia. S Topky.sk sme ako s platformou veľmi spokojní, kvantitatívny zásah je skvelý a kvalita cieľovej skupiny je veľmi slušná,“ povedal Daniel Sloboda, Head of Marketing Communication and E-channel ZSE.