Dr. Oetker sa rozhodol popularitu pudingov na Slovensku podporiť natívnou kampaňou, na ktorú využil aj magazíny z portfólia Zoznam.sk. Zistite, ako sme si s týmto zadaním poradili.

Rodinná firma Dr. Oetker ponúka na Slovensku vyše 150 výrobkov, vrátane čerstvých dezertov či mrazenej pizze. V súčasnosti patrí k najvýznamnejším potravinárskym výrobcom práškového sortimentu vrátane pudingov.

Obľúbené pudingy pre novú cieľovku

Puding je na Slovensku veľmi obľúbený – máme dokonca najväčšiu spotrebu pudingu na hlavu na svete. Dr. Oetker chcel podporiť túto popularitu aj v o niečo mladšej cieľovke od 25 do 45 rokov a vychovať tak novú generáciu kupujúcich. Obsah mal osloviť mamičky s deťmi, aktívne ženy a sekundárne aj mladých ľudí bez záväzkov.

V kampani chcel klient spomenúť viacero pudingových noviniek – z klasického a primárne promovaného radu Puding Dr. Oetker to bola popri obľúbených príchutiach aj novinka Puding Dr. Oetker aróma Citrón. Svoje miesto v natívnom obsahu mala mať aj ďalšia novinka určená aktívnym deťom či mladým ľuďom Protein Puding Kakao a Vanilka. Ľuďom na bezlepkovej diéte chcel klient priblížiť Dr. Oetker Puding bezgluténový.

Vhodný mix magazínov

Aby sme uspokojili ciele klienta, rozhodli sme sa v spolupráci s agentúrou Dentsu navrhnúť mix magazínov z portfólia Zoznam.sk. Odporučili sme magazín Feminity.sk, ktorý sa svojou primárnou cieľovou skupinou výborne prekrýval s požiadavkami. Pre bohaté zastúpenie a obľúbenosť receptov ľuďmi všetkých vekových kategórií sme odporučili web Plnielanu.sk a s ohľadom na sekundárnu mladšiu cieľovku sme navrhli aj jeden výstup na magazíne Hashtag.sk.

Miroslava Filipa, Digital Media Specialist v Dentsu, potešilo najmä, ,,že sme komunikáciou priblížili tradičný puding aj mladšej cieľovej skupine a tým podporili formovanie novej generácie kupujúcich týchto skvelých slovenských produktov od Dr.Oetker.”

Od rozhovoru cez kvíz až po videorecepty

Vďaka strategickému plánovaniu agentúry iProspect sme o kampani vedeli dostatočne skoro, a tak sme mohli využiť aj časovo náročnejšie natívne formáty. Finálne výstupy boli rôznorodé, od klasického článku cez rozhovor s influencerkou a kvíz až po videorecepty:

Feminity.sk: Kráľovná kuchyne radí: 10 tipov, s ktorými vám pečenie vyjde na jednotku – influencerka Adriana Poláková natívne spomenula puding vo svojich spomienkach na detstvo a do článku sme vložili aj jej videorecept na Pudingoš.

Plnielanu.sk: Neviete sa rozhodnúť, čo sladké pripraviť? Tento KVÍZ vám poradí ideálny recept práve pre vás! – aj vám sa stane, že chcete pripraviť nejakú dobrotu, ale neviete akú? Či už má byť len pre vás, pre deti alebo návštevu, náš kvíz vám poradí. V každom z receptov je jednou z prísad aj Puding Dr. Oetker.

Hashtag.sk: Hladká pochúťka nášho detstva: Takto pripravíš najlepší puding na svete – natívny článok určený pre mladšiu cieľovku. Čitateľ sa dozvie pikošky o pudingu, ale aj rady, ako ho dokonale pripraviť. Na konci článku sú tri rôznorodé recepty s použitím bezgluténového či proteínového pudingu.

Feminity.sk: VIDEORECEPT Vychutnajte si puding inak: Tu sú 3 skvelé tipy na prípravu – čitateľkám sme formou videoreceptu priblížili tri jednoduché pochúťky, ktoré môžu doma pripraviť pre seba či celú rodinu. Recepty a postupy nájdu čitatelia nielen vo videu, ale aj v samotnom článku. Nechýbajú v nich, samozrejme, promované pudingy.

Plnielanu.sk: VIDEORECEPT Zákusok, ktorým naozaj zabodujete: Na tento vaša rodina len tak nezabudne – recepty sa tešia na tomto webe veľkej obľube, a to tak na slané, ako na sladké jedlá. Milovníkom koláčov a zákuskov sme priniesli videorecept na skvelú tortu. Jednou z hlavných ingrediencií je, pochopiteľne, puding, ktorého obal je viditeľný aj vo videu.

Natívny obsah dopĺňala aj súťaž na Instagrame Feminity.sk o ročnú zásobu pudingov od Dr. Oetker.

Cross promo výrazne zlepšuje výsledky

Tak ako všetky natívne formáty, aj kampaň Dr. Oetker bola promovaná krížovo naprieč portfóliom Zoznam.sk. Spracované výstupy boli umiestnené na top pozíciách na magazíne Topky.sk a na titulke Zoznam.sk. Boli tiež vypostované na sociálnych sieťach daných magazínov. Videorecepty boli okrem videoplatformy Youtube zároveň uverejnené na Zoznam.tv, čím získali ďalšie videnia navyše.

 PopisŠtatistika
Zobrazenia článkov150 306
Unikátne zobrazenia134 334
Zobrazenia videí66 700+
Počet preklikov2 186
Počet zdieľaní529

Aj vďaka všetkým spomenutým aspektom skončila kampaň výbornými výsledkami. Všetky písané výstupy spolu dosiahli viac ako 150-tisíc zobrazení, videá mali takmer 70-tisíc videní. Najúspešnejším formátom bol pritom VIDEORECEPT Zákusok, ktorým naozaj zabodujete: Na tento vaša rodina len tak nezabudne, ktorý zaujal vyše 43-tisíc čitateľov. Čas strávený pri jednotlivých článkoch bol tiež veľmi dobrý – od vyše 2 minút až po vyše 4 minúty.

,,Kampaň naplnila naše očakávanie a splnila ciele najmä kvôli tomu, že bol zámer pochopený hneď od začiatku, čo svedčí o výbornej komunikácii všetkých strán. Bolo navrhnuté komplexné a efektívne riešenie, ktoré umocnili dobre zvládnuté vizuálne výstupy,” hovorí Dominika Hoellerer, Product Manager v spoločnosti Dr. Oetker. Miroslav Filip z Dentsu dopĺňa: ,,Opäť sa nám potvrdilo, ako silný a efektívny vie byť obsah vytvorený natívnou formou, pokiaľ je vhodne zvolená kombinácia médií s čo najpresnejším zásahom na cieľové skupiny, ktoré chceme osloviť. Samotné výsledky hovoria za všetko.”